Referencje

Ola Barańska

Wspaniały, inteligentny interlokutor, bezpośredni w kontakcie; wspierał mnie w moim poszukiwaniu własnej drogi. Magicznym przeżyciem był moment, gdy dzięki niemu wszystkie możliwości stanęły przede mną otworem, a on powiedział: Wybieraj! Wybrałam, Robert pomógł mi, inwestując w mój rozwój. Ja pomagam wielu innym. Tak Robert kroplą budzi strumienie. Wszechświat wspiera go w osiąganiu sukcesów, a on odpłaca się, dzieląc się i wspierając innych ludzi na wiele pięknych sposobów we wzrastaniu naszej ludzkiej świadomości. Jedną z dewiz Roberta jest być wyjątkowym, niezłomnym w każdej rzeczy, którą robi. Jest bardzo wymagający w stosunku do samego siebie, sprawdzając się aż do kresu możliwości. Wciąż poszukuje, uczy się, testuje nowe ścieżki, zdobywa nowe doświadczenia, wciąż ewoluuje. Jednak niezmiennie pod żelaznym charakterem, twardym podejściem, kryje się prawdziwie delikatna, wrażliwa, dobra, kochana dusza. Z miłością śledzę jego kolejne kroki.

Agata Mróz

Wspierasz i nadajesz kierunek na rożnych poziomach. Jest tego wiele: mówią o Twojej otwartości serca, sile, świadomości, mądrości, uważności, wyjątkowości, o tym, jak bardzo zauważasz potrzeby innych ludzi, z jaką lekkością i miłością pomagasz, wspierasz i nadajesz kierunek na rożnych poziomach, w ciężkich momentach w ich życiu. Mówią z podziwem, jak dbasz o swoje ciało i duszę.
Że tym, o czym mówisz, tą prawdą – żyjesz. Wiele słychać o Twojej mądrości życiowej. O Twoim dzieleniu się i ogromnej hojności nie tylko w stosunku do bliskich. Niepojęty jest dla wielu z nas Twój stan spokoju, wewnętrznego piękna, uważności na wszystko co Cię otacza. Mówią, że osiągasz wielkie sukcesy w pracy, bo odbierasz sobie cel i konsekwentnie go realizujesz, że jesteś jak laser. Dlatego widoczne są pokłady zmian, jakie wprowadzasz w pracy. Wielu z nas twierdzi, że jesteś niedościgniony. To, co wydawałoby się proste dla każdego z nas, to konsekwencja w dążeniu do realizacji zamierzeń, osiągania. Niby absurdalnie proste, a dla większości z nas zawiłe i niezmiernie trudne, niby tajemnica. Twoja osobowość budzi wielu z nas do życia, zachęca do działania. Ja na pewno mogłabym wykrzyczeć całemu światu, że to o czym mówisz, i jak mnie prowadzisz – tym sam żyjesz. Dlatego jest to dla mnie prawda o spełnieniu. Tak też twierdzą Ci, którzy mieli możliwość Cię poznać.

Viktoria

To, co z Ciebie emanuje, to wielka energia. Przychodzi mi do głowy milion rzeczy, milion uczuć i przeżyć z Robertem, całość podsumuję następująco: To, co z Ciebie wychodzi, to wielka energia, którą czuje każdy w Twojej obecności. Dziękuję, że właśnie Ciebie spotkałam na mojej drodze.

Andrea Horská

Jest dla mnie największym motywatorem. Robert jest dla mnie największym motywatorem, jakiego spotkałam w swoim życiu. Uważam go za istotę oświeconą, która do dzisiejszego świata materialistycznego przywraca wartości duchowe. Jest mi bliskim przyjacielem, któremu wiele zawdzięczam. Osobiście uważam się za osobę słabo podatną na wpływy, ale on potrafił w dużej mierze we mnie przeniknąć. Jego pozycja podpowiada, jak silnym i wpływowym człowiekiem się stał, jednak spojrzenie w jego oczy ukazuje skromność i delikatność. Dzięki połączeniu tych zazwyczaj niemożliwych do połączenia cech, stał się dla mnie absolutnie wyjątkowym człowiekiem. Przebywanie w jego obecności jest maksymalnie inspirujące. Doceniam momenty, kiedy możemy wymienić różne poglądy na niektóre rzeczy, zawsze jest to bardzo zabawne, niestety w większości przypadków rację ma Robert, pokonał swoją drogę i nauczył się, jak przełączać się między życiem biznesowym i życiem ze swoimi bliskimi. Pokonał ją po to, żeby to zrozumieć i to doświadczenie przekazywać dalej. Czy pracuje, czy jest z rodziną i przyjaciółmi zawsze jest naturalny, dzięki czemu osiągnął harmonię duchową. Jest człowiekiem, który łatwo odkrywa potencjał w ludziach, potrafi im pomagać wyciągać go na powierzchnię i sprawiać, że świat staje się piękniejszy. Osiągnął wysoki poziom życia w stosunkowo młodym wieku, smakuje piękno tego świata i otacza się ludźmi, którzy ładują go pozytywną energią. Prowadzi zdrowy tryb życia, unika stresu i dużo medytuje, co utrzymuje go TU i TERAZ. Poza tym jest bardzo charyzmatycznym mężczyzną, lubi się bawić, jest spontaniczny, lubi odkrywać nieznane i wyzwania. Przy Robercie ma się uczucie, że wszystko jest dozwolone, granice się przesuwają i czasami nawet nie wiemy kiedy i jak. Tyle tylko, że mamy ogromny poziom samokontroli i zauważamy to. Mimo to jednak pozwalamy sobie przekroczyć swoje granice, ponieważ wabi nas droga w nieznane. Bo jesteśmy tu po to, żeby każdy dzień przyniósł nam coś niespodziewanego, żebyśmy nie żyli według cudzej formuły. Robert to dla mnie wolność, chwila obecna, miłość, pasja, szacunek.

Vanda

Jest dla mnie istotą absolutnie czystą. Robert jest dla mnie absolutnie czystą istotą, w której fascynuje mnie to, że nie boi się pomagać w jakikolwiek sposób i komukolwiek. Jest bardzo szczodry i otwarty i to w nim cenię najbardziej. Nie znam go wprawdzie długo, ale każde spotkanie z nim dało mi więcej niż sobie potrafiłam wyobrazić. Uczę się od niego choćby tylko przez to, że JEST. Jestem szczęśliwa, że miałam możliwość poznania go, uczenia się od niego i przyjmowania jego darów. Dziękuję Robercie…… za wszystko!

Boris Petrenko

Najbardziej zainspirowała mnie spontaniczność. W Robercie najbardziej mnie zainspirowała spontaniczność i swoboda z jaką potrafi robić różne rzeczy. W dzisiejszych czasach, gdzie każdy w coś gra, każdy szuka pewności i boi się improwizacji, to bardzo cenna cecha. Roberta postrzegam jako bardzo otwartego człowieka, który nie broni się przed różnymi nietradycyjnymi pomysłami, ale jednocześnie widać, że ma wszystko pod kontrolą.

Svarup and Premartha

Jest poszukiwaczem w każdym zakresie. Robert jest poszukiwaczem w każdym zakresie. Jest zawsze chętny, żeby nauczyć się od życia nowych rzeczy i bardzo kreatywnie stosuje to, czego się nauczył. Interesuje go również rozwój człowieka i medytacja. Jest człowiekiem kreatywnym i wesołym, co nadaje złotą poświatę wszystkiemu, czego dotknie, czy to ze świata materialnego, czy duchowego.

Megha

Jest człowiekiem sukcesu. Znamy się krótko – pojawił się w moim życiu jak Anioł z nieba, tak niespodziewanie – a mam wrażenie jakbyśmy znali się od zawsze. To co mówi w połączeniu z tym co robi jest dla mnie wyrazem Jego świadomości, prawdziwości i otwartości. Jego niezakłamana prostolinijność i konkretność pozwala mi osobiście doświadczać prostoty, zaufania, miłości i otwartości. Jest człowiekiem sukcesu, a mimo to, jest kimś zwyczajnym, prostym, jest odważny, jest jak otwarta księga, którą każdy może przeczytać. Jest też „hazardzistą“ i jak hazardzista porusza się przez życie, mierzy się z teraźniejszością i to według mnie jest tajemnicą Jego życiowych sukcesów. Materialny sukces wspaniale wykorzystał, aby zachować swoje człowieczeństwo i pójść drogą w kierunku rozwoju świadomości. Jego serce nie jest puste a dusza pełna jest wartości. Ma świadomość wypełnia tu na Ziemi misji polegającej na budowaniu – dla ludzi Nowej Ery – przestrzeni wypełnionej radością, ciszą, pięknem i pełnią życia. Jest człowiekiem, którego życie nacechowane jest wolnością, jest człowiekiem prawdziwie odpowiedzialnym za siebie, uważnie patrzy na siebie, wymaga od siebie i nie ogląda się na innych, co potęguje Jego entuzjazm i zapał do życia. Podoba mi się Jego niezależność i nieprzewidywalność. Pięknie jest go obserwować, kiedy podąża swoją własną drogą, kiedy podejmuje ryzyko, gdy czuje, że czegoś naprawdę chce, a gdy ktoś poruszy Jego serce, – Jego inteligencję i miłość.

Premdas

Jest dla mnie człowiekiem wielkich ideałów. Jest dla mnie człowiekiem wielkich ideałów i wysokich standardów. Ma wielką wolę i przekonanie, że potrafi zrobić wszystko, czegokolwiek zechce na świecie. Nie pozostaje tylko przy przekonaniu, swoje pomysły rzeczywiście realizuje – jeżeli chodzi o świat materialny, nie znam wiele osób, które opanowały go tak jak Robert. Może ma to związek z tym, że potrafi realizować wiele planów jednocześnie, a zwykłemu śmiertelnikowi jest bardzo trudno dotrzymać mu kroku. To, co w nim cenię najbardziej, to jego szczerość, szczodrość, umiejętność dzielenia się tym co osiągnął, odpuszczanie przeszłych i przyjmowanie nowych wyzwań. Jestem ciekawy, do jakich obszarów doprowadzą go te nowe wyzwania.

Ewa Feć

W pozytywny sposób zmienia jakość życia. Od lat jestem świadkiem tego, jak Robert w pozytywny sposób zmienia jakość swojego życia oraz życia innych osób. Żyje według własnej koncepcji, na własnych warunkach. Pokazał mi, że też mogę żyć na własnych warunkach, a nie tych, które dyktuje mi społeczeństwo. Robert jest niesamowitym źródłem wiedzy i inspiracji. Pomógł mi obalić mury, które uniemożliwiały mi bycie sobą. Zasiał ziarno, które prowadzi mnie na drodze do osiągania radości, prawdziwego szczęścia i sukcesu we wszystkich dziedzinach życia.

Layla

Jego dar przemawiania odkryłam na początku. Roberta poznałam na otwarciu ośrodka medytacji Osho-Leela w Veselí, gdzie byłam uczestnikiem bardzo motywującego, inspirującego weekendu, podczas którego staraliśmy się poznać nasze wnętrza. Robert był wykładowcą na tych warsztatach i muszę powiedzieć, że jego dar przemawiania odkryłam już na początku. Chłonęłam każde jego słowo i byłam obecna przez cały weekend. Od razu wezbrała we mnie fala kreatywności i włączył się napęd, który w moim otoczeniu ponownie poczynił wielkie oczyszczenie. Dzięki wielkiej chęci Roberta do pomagania zostałam (z wielką radością) wysłana już na kilka warsztatów medytacji… Po każdych warsztatach przychodzi pewien proces samopoznania, dzięki któremu coraz większą wagę przykładam do mojego serca (można to nazywać wewnętrznym głosem) przy podejmowaniu decyzji o czymkolwiek. To jest też droga samopoznania własnego ciała jako najmądrzejszego narzędzia naszej duszy.

Melanie Kasencaková

Bezinteresownie pomaga wszystkim wokół siebie. To piękny człowiek, który bezinteresownie pomaga wszystkim wokół siebie i zmienia ich życie od podstaw. Jestem wdzięczna, że mogłam go poznać wraz z jego Henrietą, osobą wielkiego serca. P. S. On jest chyba jedynym człowiekiem, który mimo swojego wysokiego poziomu życia nadal schodzi „na dół“ i wspiera działania, które w ogóle nie są mu bliskie… mimo wszystko … tancerzem jest świetnym!!!

Krzysztof Czupryna

Jest bardzo dobrze zorganizowany. Robert jest jednym z najbardziej fascynujących ludzi jakich znam. Łączy w sobie prostotę życia z dnia na dzień oraz niesamowite i odważne pomysły na przyszłość. Niektóre są tak śmiałe i nierealne, że potem aż dziw bierze, że je jednak zrealizował. Myślę, że on sam jest bardzo dobrze zorganizowany i poukładany i gdy doda do tego swoje pomysły to wychodzą mu rzeczy z pozoru niemożliwe. W życiu codziennym jest miłym, gościnnym i bardzo sympatycznym człowiekiem. Umie słuchać i stara się aby wszyscy czuli się dobrze.

Ioannis Siddharta

Naprawdę go podziwiam i szanuję. Poznałem Roberta jako Hasyo kilka lat temu na warsztatach, w których obaj braliśmy udział. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy z jego wpływów i sukcesu, gdyż jest on człowiekiem prostym i skromnym. To jego najważniejsze cechy, za które naprawdę go podziwiam i szanuję. Mógłbym o Robercie dużo opowiadać, ale powiem tylko, że podziwiam go za odwagę i zazdroszczę mu tego, że zawsze wie, jaką drogę wybrać. Jestem szczęśliwy, że jest w moim życiu.

Raja Sisto Sanità

Przyjął mnie po bratersku. Ten niezwykły człowiek przyjął mnie po bratersku i poczułem się swobodnie. Od razu okazało się kim jest: osobą zdolną do okazywania uprzejmości i akceptacji, z szacunkiem dla innych przyjmując i wyzwalając w człowieku dobre cechy osób, potrafiąc ukazać w konkretny sposób cele wspólnego rozwoju, w harmonii z grupą. Zdolność do tworzenia harmonii pomiędzy ludźmi jest rzadko spotykana w społeczeństwie; z takim spojrzeniem na przyszłość można znaleźć odpowiednie bodźce do przeżywania życia w sposób bogaty i spełniony.

Eustathios Karakevas

Zmienił całe swoje życie. Kiedy po raz pierwszy spotkałem Roberta, w pamięci utkwiły mi jego słowa: „Nawet mały człowiek może robić wielkie rzeczy.“ Po 15 latach przyjaźni i współpracy z tym człowiekiem zrozumiałem, że naprawdę wierzy w to, co powiedział, bo udowadniał mi to na każdym kroku. Dowodem tego było to, że z wielkim wysiłkiem i chęcią pracował nad sobą, że w końcu zmienił całe swoje życie, a następnie życie innych osób. Swoim działaniem i decyzjami podjętymi w tamtych latach, przy wykorzystaniu wykładów, seminariów i metod nauczania ze swoimi współpracownikami i przyjaciółmi, wpłynął na ich życie na tyle, że wielu z nich zmieniło nie tylko swoje podejście do pracy czy zawodu, ale również kulturę życia, stan zdrowia i psychiki, a przede wszystkim nabrało pozytywnego podejścia do całego życia. Jego chęć przekazywania ludziom wiadomości i doświadczeń, które zebrał na swojej drodze poznania, obejmującej cały świat, i jego umiejętność przekonywania innych ludzi o prawidłowości ich działania plasuje go na pozycji nauczyciela, mentora i guru w jednej osobie. Dla wielu osób, które się z nim zetknęły, stał się życiowym punktem zwrotnym i oznaczał przejście na inny poziom życia. Dzięki jego filozofii i sposobowi myślenia oraz optymalizacji wszystkich dróg osobistych i zawodowych, wiele osób, w tym również ja, odmieniło swoje życie na zawsze.

Johny

Robert to prawdziwy lider! Z Robertem jesteśmy blisko jeśli chodzi o stosunki osobiste, a teraz również jeśli chodzi o biznes… Kiedy spotkałem go po raz pierwszy w życiu, wiedziałem, że to jest człowiek, którego szukałem. Szukałem przewodnika, który pokazałby mi, jak powrócić do siebie i robić w życiu rzeczy tak, jak chcę i czuję. Czułem się niesamowicie naładowany jego energią i otwartością. Od tego czasu spędziliśmy razem wiele czasu, ale wciąż mnie zaskakuje swoją spontanicznością, spokojem i człowieczeństwem. Robert zmienia świat, bo mój też się zmienił i widzę rzeczy inaczej, spokojniej, znam sposoby, jak się ponownie nastroić, jak pracować nad strachem i mobilizować swoją wyobraźnię, kreatywność, energię i miłość, żeby moje życie było w pełnej harmonii… Czuję odpowiedzialność za przesuwanie własnych granic w kierunku wyższego standardu we wszystkich obszarach, jak również za pomaganie innym, którzy tego potrzebują. Robert jest liderem, który tworzy liderów!!! To jest zasadnicza różnica w porównaniu z innymi bossami w firmach, społeczeństwach, społecznościach i rodzinach… Jestem bardzo wdzięczny za to, że się dzieli i przekazuje przesłanie dalej…

Anita Sito

Nie ma na świecie rzeczy niemożliwych. Robert jest najwspanialszym prezentem jaki podarowało mi życie. Dzięki niemu moje życie nabrało tęczowych kolorów i zostało przepełnione najcenniejszymi wartościami jakimi są miłość, radość i szczęście. Robert jest dowodem na to, że można żyć tu i teraz w pełni miłości i świadomości. Robert pokazał mi, że nie ma na świecie rzeczy niemożliwych i że wszystko, tak naprawdę zależy od naszych przekonań i podjętych przez nas decyzji. Cały czas jego osoba przypomina mi, by żyć TU I TERAZ, by cieszyć się każdą chwilą, by pamiętać o tym, że życie da mi tyle o ile sama poproszę.Nauczył mnie, by zawsze uparcie dążyć do celu, bez względu na przeszkody, które w życiu mnie spotykają. Robert jest miłością, radością, odwagą, mądrością, obecnością, siłą a także osobą spontaniczną, i najbardziej autentyczną jaką kiedykolwiek miałam możliwość poznać. Za każdym razem, gdy się z nim spotykam wskazuje mi nowe drogi, które w sposób uzdrawiający wpływają na moje doświadczenia i wydarzenia z którymi zmagam się każdego dnia. Kiedyś ktoś mi powiedział, że są dwa rodzaje szczęścia na świecie, jedno małe – być szczęśliwym, drugie wielkie – uszczęśliwiać innych. Tymi dwoma szczęściami Robert jest w spotęgowanym wydaniu. I tak naprawdę żadne słowa nie są w stanie odzwierciedlić jak wspaniałym jest człowiekiem.

Eryk Nisarga Dobosz

Jest dla mnie wielką inspiracją! Roberta Zagożdżona poznałem kilka lat temu podczas medytacji w Grecji. Od początku zaintrygowała mnie jego silna osobowość i wibrująca energia. Przyciągał mnie jak magnes. Jestem bardzo czuły na pole energii u innych, a w Robercie rozpoznałem osobę silną, świadomą, kochającą i zintegrowaną. Zostaliśmy przyjaciółmi i poznałem go lepiej, miałem też możliwość poznać jego rodzinę, przyjaciół, pracowników i styl życia. Robert bardzo mnie zadziwił. Jest niezwykłym człowiekiem, jedynym w swoim rodzaju, który zdobył bogactwo materialne i pojął prawo magii, prawo dzielenia się i prawo wdzięczności. Swoje życie poświęca pracy z innymi, pomaga im odnaleźć ich własne bogactwa i talenty. Jego serce przepełnia miłość. Robert w pełni zintegrował swoją siłę wewnętrzną i swoje słabości. Jest dla mnie wielką inspiracją, pokazuje mi, jak być uczciwym i jak w pełni zintegrować świat duchowy z materialnym. Znam Roberta pod imieniem Hasyo – jest to jego imię duchowe, które w sanskrycie oznacza śmiech. Robert jest jak BUDDA ZORBA, czyli ktoś, kto celebruje życie i świadomie je kontempluje – to nowe wyobrażenie człowieka. Jestem szczęśliwy, że mam takiego niesamowitego przyjaciela.