Odkryj siebie, czyli jak wykorzystać potencjał swój i organizacji

(I wyd. pt. Bogiem a prawdą, czyli spójrzmy prawdzie w oczy, jak używamy serca i umysłu w życiu i w biznesie)

Przełomowa książka – wydana również jako audiobook – dla wszystkich osób szukających wyzwań, wsparcia i inspiracji w życiu. Odpowiada na pytanie jak połączyć świat duchowy ze światem biznesu w idealnych proporcjach i poczuciu harmonii. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak odnieść sukces na polu zawodowym, a jednocześnie nie zaniedbać życia osobistego i duchowego, to przeczytanie tej książki jest Twoim obowiązkiem!

Pamiętaj, że najgodniejszą walką jaką człowiek może podjąć, jest przyjęcie wyzwania do zmiany świata. Poprzez wpływ, jaki na niego wywieramy, poprzez odkrywanie i kreowanie samego siebie.

Podejmij nowe wyzwanie. Zagraj w nową grę, naucz siebie i swoje otoczenie nowego podejścia do życia i biznesu. Możesz odnieść swój największy sukces – żyć bez ograniczeń. Masz szansę wygrać najbardziej wartościową nagrodę – samego siebie, swoje człowieczeństwo – i iść drogą obfitości. Jeśli zechcesz postawić krok na tej drodze, zbierz całą swoją mądrość i odwagę, wybierz miłość i wolność. Stwórz biznes z duszą!

Autorem książki jest Robert Zagożdżon, przedsiębiorca, mentor i coach. Twórca grup firm European Energy Center i Investment Union. Założyciel Fundacji Terapii i Rozwoju Człowieka „Osheanic”, wspierającej rozwój i pogłębianie samoświadomości człowieka. Robert Zagożdżon podkreśla, że nie pasuje do typowego obrazu biznesmena. W swym działaniu stara się łączyć wszystkie aspekty życia. Jego celem jest sukces zarówno w świecie osobistym, jak i w świecie biznesu. Mówi o sobie, że „buduje ludzi”.

Pomaga im przezwyciężać wyzwania, z którymi sami sobie nie umieją poradzić. Poszukuje wolności, kwestionując podstawowe zasady naszego życia. Jego drogą do celu jest odnajdywanie i kreowanie siebie poprzez pogłębianie świadomości.

Integracja sfery osobistej, duchowej i profesjonalnej w życiu codziennym pozwoliła Robertowi na osiągnięcie w krótkim czasie niebywałych sukcesów w biznesie. Stworzenie od zera międzynarodowej grupy firm wycenianych na ponad sto milionów euro zajęło mu tylko trzy lata.

Robert podkreśla, że jego biznesowa kariera nie byłaby możliwa bez dbania o życie wewnętrzne, aspekt duchowy. Udowadnia, że sukces i szczęście nie są dziełem przypadku, ale mogą być świadomym wyborem każdego z nas. Inspiruje ludzi na całym świecie.

Książka jest dostępna w księgarniach internetowych

bonito
empik
studioemka

Robert Zagożdżon

Odkryj siebie, czyli jak wykorzystać potencjał swój i organizacj

„To wyjątkowa, osobista  książka o biznesie napisana z entuzjazmem i energią przez biznesmena. Autor opisuje jak tworzył swoje organizacje biznesowe, jak nimi zarządzał i na jakich wartościach się opierał. Prawie wszystko, co w tych obszarach czynił jest – w dzisiejszym świecie biznesu – wyjątkowe. 

Narzuca się przypuszczenie, że Autor przeszedł istotny proces osobistej przemiany, której skutki musiały znaleźć swój wyraz także w jego działaniach biznesowych. W ten sposób zarządzanie ludźmi i organizacjami stało się dla niego poligonem na którym  wdrażał wnioski wynikające z jego nowego, pogłębionego widzenia rzeczywistości. To szczególny i rzadko opisywany proces. Jestem przekonany – że dla wielu okaże się  ważną inspiracją.

Tym bardziej, że jego wiarygodności nie sposób kwestionować. Nie są to bowiem postulaty i pobożne życzenia  coacha czy teoretyka biznesu. To żywe doświadczenie człowieka, który na swojej drodze do sukcesu kilka razy boleśnie upadał ale podnosił się i szedł dalej nie rezygnując ze swoich najważniejszych wartości – nadających kierunek zarówno jego poczynaniom biznesowym jak i życiu osobistemu. Z pełnym przekonaniem polecam tę szczególną książkę  wszystkim, którzy już zarządzają ludźmi w organizacjach lub zamierzają się tym zajmować.”

Wojciech Eichelberger

Robert Zagożdżon poszukuje wolności,
kwestionując podstawowe zasady
i relacje w biznesie i w życiu.

Osiągnąć sukces i żyć

Książka, obok której nie można przejść obojętnie. Robert Zagożdżon ma na swoim koncie wiele biznesowych sukcesów. Teraz dzieli się z czytelnikami tym, jak tego dokonał, nie tracąc wewnętrznej równowagi. To idealna wskazówka dla tych, którzy chcą podążyć jego śladem jednocześnie czerpiąc radość z życia.

Na tę książkę warto było czekać, by zrozumieć, jakimi zasadami rządzi się biznes, jak być skutecznym i nie zagubić się w życiu. Robert Zagożdżon to twórca grup firm European Energy Center i Investment Union, wartych ponad 100 mln euro. Najbardziej znane w Polsce firmy stworzone przez autora to Energia dla Firm S.A i Energetyczne Centrum S.A., z przychodami idącymi w setki milionów złotych. Robert Zagożdżon jest też założycielem Fundacji Terapii i Rozwoju Człowieka „Osheanic” oraz Soul of Business, projektów wspierających rozwój, pogłębianie samoświadomości człowieka, doskonalenie kadr i rozwijanie potencjału, który w nas drzemie.

img1
img2

Robert Zagożdżon nie pasuje do typowego obrazu biznesmena. „Prowadząc wewnętrzną dyskusję, zacząłem od podstawowych pytań. Zastanowiłem się, jak mogłaby wyglądać notka o mnie, gdybym mógł ją sam zredagować: Robert Zagożdżon, lider, biznesmen, mentor, coach. Jest orędownikiem pojmowania życia i prowadzenia biznesu w nietradycyjny sposób.

Sam o sobie mówi, że jest bardziej graczem i hazardzistą niż tradycyjnym biznesmenem. Intuicja ma dla niego większą wartość niż przekonanie. Wyznaje ideę, że największym ryzykiem w życiu jest niepodejmowanie żadnego ryzyka.” – pisze w książce autor. Robert Zagożdżon poszukuje wolności, kwestionując podstawowe zasady i relacje w biznesie i w życiu.

Według autora „Odkryj siebie” biznes nie oznacza rezygnacji z osiągnięcia szczęścia i sukcesu we wszystkich aspektach życia. Równowaga ma dla niego ogromne znaczenie. Najważniejszy dla niego jest zespół i tzw. czynnik ludzki. Dlatego inwestuje w ludzi. Pomaga im przezwyciężać wyzwania, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Jego drogą do celu jest odnajdowanie i kreowanie siebie poprzez pogłębianie świadomości.

„Wytworzyliśmy cywilizację, której głównym celem jest zaspokojenie potrzeby poczucia bezpieczeństwa i dążenie do luksusu. Wybieramy wygodę – zamiast pasji i spełnienia. Omijamy drogi prowadzące do odkrywania swojej natury i zgłębiania prawdy. Preferujemy łatwe życie, nawet kosztem tego, że ono nas ogłupia, ogranicza, wyjaławia. Odrzucamy mądrość, wymieniamy głębokie uczucia na płytkie emocje, pozbywamy się prawdziwej radości na rzecz powierzchownej zabawy. W ten sposób popadamy w życiową pustkę, roztrwaniamy prawdziwe bogactwo, otoczeni gadżetami i świecidełkami. I nie liczymy się
z ceną jaką za to wszystko płacimy.”